Informacja dla Rodziców uczniów klasy I Szkoły Podstawowej -wyprawka szkolna

Utworzono dnia 02.09.2022

WYPRAWKA UCZNIA KLASY I- rok szkolny 2022/2023

1. Zeszyty 16 – kartkowe: w cienką linię, w kratkę ( po 5 sztuk), zeszyt do religii w kratkę.

2. Trzy papierowe teczki z gumką (na prace kontrolne i plastyczne), teczki musza być podpisane.

3. Wyposażenie piórnika: 2 miękkie ołówki, temperówka z pojemniczkiem, kredki ołówkowe, gumka do ścierania, nożyczki z zaokrąglonymi końcami (w przypadku dziecka leworęcznego nożyczki dla leworęcznych), klej w sztyfcie, linijka 20 cm z wyraźnie zaznaczonym zerem.

4. Przybory plastyczne, które zostają w klasie:

• patyczki (liczmany)
  • bloki rysunkowe: A4 biały i kolorowy
  • bloki techniczne: A4 biały i kolorowy
  • papier kolorowy – wycinanka zwykła mała i duża
  • kredki świecowe Bambino
  • farby plakatowe + 2 pędzelki (cienki i gruby) + kubek z pokrywką zabezpieczającą przed rozlaniem wody
  • plastelina (duża paczka)
  • klej Magik (najlepiej w plastikowej tubce)
  • bibuła kolorowa ( małe opakowanie)
  • teczka na przypory plastyczne
  • ryza papieru A4

5. Okładki na podręczniki - Elementarz odkrywców Nowa Era; wizytówki do podpisania z przodu na okładce - na podręczniki, ćwiczenia i zeszyty.

6. Strój gimnastyczny (biała koszulka, granatowe lub czarne spodenki ew. leginsy,) +podpisany materiałowy worek .

7. Obuwie zmienne z białą podeszwą.

Prosimy o podpisanie wszystkich przyborów i zeszytów imieniem i nazwiskiem dziecka.