Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowie

Innowacja pedagogiczna pt.: "Attention Autism z lekturą w klasie I"

W dniu 29.11.2022 w klasie pierwszej w ramach innowacji pedagogicznej pt.: " Attention Autism z lekturą w klasie I" odbyły się pierwsze zajęcia na podstawie wiersza W.Bełzy " Katechizm polskiego dziecka". Podczas zajęć dzieci poznały podróżnika i krakowiankę, którzy wyskoczyli z wiaderka. Następnie uczniowie ćwiczyli swoją koncentrację uwagi poprzez obserwację orła, powstającego z mąki. Dodatkowo mogli usprawniać swoją percepcję wzrokową i koordynację ręka-oko obsypując kontury symbolu Polski. Pod koniec lekcji powstały mapy naszej Ojczyzny, które stały się ozdobą naszej szkolnej tablicy.

 

AKTUALNOŚCI:

Zajęcia grupowe metodą Attention Autism – fragment lektury Hanny Łochockiej „O wróbelku Elemelku”

Utworzono dnia 02.07.2023
Zajęcia grupowe metodą Attention Autism – „metoda wiaderka” w naszej szkole są zajęciami wprowadzającymi do świata lektur w kasie 1. Tym razem skupiliśmy uwagę na fragmencie utworu Hanny Łochockiej „O wróbelku Elemelku” - Jak choruje Elemelek, jak go...
czytaj dalej... na temat: Zajęcia grupowe metodą Attention Autism – fragment lektury Hanny Łochockiej „O wróbelku Elemelku”

Uczniowie z klasy pierwszej zapoznali się z lekturą „Abecadło” metodą Attention Autism

Utworzono dnia 12.03.2023
Uczniowie z klasy pierwszej zapoznali się z lekturą „Abecadło” Juliana Tuwima. Dzięki metodzie Attention Autism utrwalały pisownię i wygląd liter. Dzieci bawiły się wśród fascynującego świata symboli mowy.  
czytaj dalej... na temat: Uczniowie z klasy pierwszej zapoznali się z lekturą „Abecadło” metodą Attention Autism

Uczniowie z klasy pierwszej poznają lekturę „Plastusiowy pamiętnik" podczas zajęć prowadzonych metodą Attention Autism.

Utworzono dnia 12.03.2023

„Plastusiowy pamiętnik" to kolejna lektura w klasie I. Ludzik z plasteliny był wielką inspiracją do prowadzenia zajęć metodą Attention Autism.

czytaj dalej... na temat: Uczniowie z klasy pierwszej poznają lekturę „Plastusiowy pamiętnik" podczas zajęć prowadzonych metodą Attention Autism.

Innowacja pedagogiczna pt. "Attention Autism z lekturą w klasie I"- na podstawie wiersza Danuty Wawiłow " Marzenie"

Utworzono dnia 21.12.2022
Podczas zajęć dzieci zaprzyjaźniły się z pieskiem. Mogły obserwować jego ruchy, przy okazji rozwijając percepcję wzrokowo - przestrzenną. Uczniowie odkrywali ślady powstałe na mące. Mogli też pobawić się w detektywów, którzy tropili i odkrywali, czyje ślady zostały...
czytaj dalej... na temat: Innowacja pedagogiczna pt. "Attention Autism z lekturą w klasie I"- na podstawie wiersza Danuty Wawiłow " Marzenie"

Innowacja pedagogiczna pt.: "Attention Autism z lekturą w klasie I"

Utworzono dnia 11.12.2022, 19:07

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny