Zajęcia grupowe metodą Attention Autism – fragment lektury Hanny Łochockiej „O wróbelku Elemelku”

Utworzono dnia 02.07.2023

Zajęcia grupowe metodą Attention Autism – „metoda wiaderka” w naszej szkole są zajęciami wprowadzającymi do świata lektur w kasie 1. Tym razem skupiliśmy uwagę na fragmencie utworu Hanny Łochockiej „O wróbelku Elemelku” - Jak choruje Elemelek, jak go leczą przyjaciele?  Zajęcia miały na celu wzbudzenie maksymalnego zainteresowania ucznia poprzez wykorzystanie interesujących przedmiotów. Dzięki temu, uczniowie skupili uwagę na prowadzącym i prezentowanym przez niego materiale oraz współdziałali w grupie. Podczas trzech aktywności dzieci skupiły uwagę, były zmotywowane do angażowania się w zajęcia, cieszyły się czasem wspólnym, utrwalały koncentrację uwagi na osobie dorosłej, ale także na rówieśniku, obserwowały działania innych oraz czekały na swoją kolej. Ważnym aspektem była także praca nad komunikacją (uczeń + prowadzący).

Utworzono dnia 02.07.2023, 22:52