1 października - Ogólnopolski Dzień Odblasków

Utworzono dnia 01.10.2022

1 października obchodzimy w Polsce Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków.

Nasza szkoła bierze udział w projekcie ,,ODBLASKOWA SZKOŁA” .

Dnia 30.09.2022 r pomimo niezbyt dobrej pogody, zdecydowaliśmy się przejść ulicami Tarnowa, po to by zwrócić wszystkim mieszkańcom uwagę, a szczególnie seniorom i uczniom naszej szkoły na wielka rolę odblasków.

Podczas happeningu ulicznego - odblaskowego nasi uczniowie i nauczyciele ubrani byli w kamizelki odblaskowe, a także elementy odblaskowe tj. opaski na rękę, zawieszki, naszywki. Każda klasa przygotowała też transparent z przesłaniem dla mieszkańców, dotyczącym bezpieczeństwa na drodze. Na tę okazję została również napisana i skomponowana piosenka pt. ,,Odblaski”, którą śpiewano podczas marszu.

,,Noś odblask! Świeć przykładem! ….. Te odblaski, małe rzeczy mogą uratować Cię”, to fragmenty piosenki.

Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w akcję ,,Odblaskowa Szkoła” serdecznie dziękuję. Szczególnie dziękuję pani Joannie Marzec za pomoc w przygotowaniu dzieci i układ choreograficzny do nagrania profesjonalnego piosenki, panu Marcinowi Guzikowi za nagranie wokalne dzieci, panu Tomaszowi Armatysowi za korektę tekstu, Urszuli Kopek za wsparcie, pomoc w obsłudze sprzętu, także za zdjęcia oraz panu Romualdowi Gębali – muzykowi, który nagrał dla nas aranż muzyczny.

Do nagrania i sporządzenia dokumentacji do projektu wykorzystano sprzęt zakupiony do Laboratorium Przyszłości.

Dziękuje również tarnowskiej Policji za zapewnienie bezpieczeństwa i Rodzicom, że wyrazili zgody na udział dzieci w happeningu ulicznym.

Wydarzenie było nagłośnione przez radio RDN Małopolska oraz media lokalne Niezależny Serwis Informacyjny Kadr .

Ogromnie dziękuję pani Natalii Trybie i panu Piotrowi Rogóz za przygotowanie materiału filmowego, w którym uczestniczyła klasa druga.

Koordynator projektu - Agnieszka Kopek

Ogólnopolski Dzień Odblasków