23. kwietnia klasa pierwsza SP włączyła się w obchody Światowego Dnia Książki.

Utworzono dnia 24.04.2024

23. kwietnia klasa pierwsza SP włączyła się w obchody Światowego Dnia Książki. Z tej okazji po raz pierwszy odbył się Klasowy Konkurs Pięknego Czytania. Celem tego konkursu było rozwijanie umiejętności pięknego czytania, rozbudzanie pasji czytania oraz wyłonienie Mistrza Pięknego Czytania. Komisja konkursowa w składzie uczniów klasy 1 oddając głosy wybrała najpiękniej czytająca uczennicę - Amelkę. Zwycięzcy oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

Była to również okazja do tego, by przyjrzeć się zainteresowaniom czytelniczym uczniów. Dzieci przyniosły z własnych domowych biblioteczek swoje ulubione książki. Każdy uczeń prezentował swoją książkę.

Zalet czytania jest bardzo wiele, książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Książka dodaje sił i zapału, dostarcza rozrywki i emocji, może rozśmieszyć lub zasmucić, może też pocieszyć i wskazać nowe możliwości.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" -  W. Szymborska

23. kwietnia klasa pierwsza SP włączyła się w obchody Światowego Dnia Książki

Utworzono dnia 24.04.2024, 20:55