Akcja "Czytaj codziennie 20 minut z Księgomirem"

Utworzono dnia 03.03.2024

Czytanie książek rozbudza w dzieciach ciekawość świata, pomaga zrozumieć siebie i innych. Głośne czytanie uczy dziecko myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka! Dlatego w naszej szkole prowadzimy akcję „Czytaj codziennie 20 minut z Księgomirem”.

Na co dzień Księgomir mieszka w szkolnej bibliotece i czeka na najmłodszych czytelników, ale od czasu do czasu wyrusza w podróż wraz ze swoim pamiętnikiem. Odwiedza uczniów w domach i codziennie słucha czytane przez dzieci książki.

Zapraszamy do obejrzenia filmu na szkolnym Facebooku, na którym są przedstawione zdjęcia dzieci czytających książki Księgomirowi.
Kliknij na zdjęcie Księgomira, który jest poniżej.