Bezpieczni w sieci

Utworzono dnia 17.03.2024

W ramach obchodów tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu 2024 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach online na platformie Polskiego Centrum Programu Safer Internet. Celem lekcji było zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Klasa 7 SP brała udział w lekcji „Prywatność w sieci – czemu jest ważna i jak ją chronić”. Na tych zajęciach uczniowie dowiedzieli się, jak posługiwać się bezpiecznie Internetem, na co zwrócić uwagę aby nie utracić kontroli nad swoimi danymi i tożsamością oraz jak zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas korzystania z portali społecznościowych i gier.

Klasa II LO uczestniczyła w lekcji „Digital Wellbeing – jak znaleźć równowagę między online a offline?” Podczas tych zajęć skupiono się na zjawisku uzależnienia od urządzeń ekranowych, a także omówiono, jak już teraz można dostosować ustawienia swojego smartfona, aby prowadzić bardziej zdrowy tryb życia.

Bezpieczni w sieci

Utworzono dnia 17.03.2024, 11:58