"Czytaj codziennie 20 minut z Księgomirem"

Utworzono dnia 11.09.2023

Czy ktoś z Was marzy o nowym przyjacielu, który kocha książki tak samo jak Wy? Poznajcie Księgomira - uroczego kociaka, który jest gotowy na niesamowite przygody literackiej! Zabierzcie go do swojego domu, a razem będziecie czytać, odkrywać tajemnicze historie i tworzyć własne przygody. Księgomir czeka na Wasze przytulenie i na wspólne chwile z książkami. Razem odkryjecie magię czytania!

"Czytaj codziennie 20 minut z Księgomirem" to akcja skierowana do uczniów klas 1-3, która ma na celu zachęcenie dzieci do regularnego czytania przez krótki czas każdego dnia oraz wprowadzenie ich do wspaniałego świata literatury i tworzenie pozytywnych nawyków czytelniczych od najmłodszych lat.

Czytanie to nie tylko obowiązek szkolny, ale także świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i rozwijanie wyobraźni. Zachęcamy wszystkie dzieci do aktywnego udziału w tej akcji. Od dziś Księgomir gości wśród uczniów klasy 3A.

Instrukcja uzupełniania „Pamiętnika Księgomira”

1. Znajdź w Pamiętniku stronę, na której jest Twoje imię i klasa.
  2. W dniu, kiedy będziesz miał(a) Pamiętnik przeczytaj Księgomirowi (przez 20 minut) książki, opowiadania, komiksy czy gazety.
  3. Napisz w kilku zdaniach, o czym słuchał dziś Księgomir.
  4. A teraz zilustruj przeczytany fragment.
  5. Poproś Rodziców lub Opiekunów o podpis pod Twoim wpisem.
Miłego czytania Księgomirowi !!!

"Czytaj codziennie 20 minut z Księgomirem"

Utworzono dnia 11.09.2023, 21:21