"Czytamy z sercem" - relacja

Utworzono dnia 01.10.2023

Od kilku dni w naszej szkole trwały intensywne przygotowania związane z akcją „Czytamy z sercem”.  W piątek, 29 września, tuż po pierwszej lekcji uczniowie Szkoły Podstawowej i Liceum zebrali się na boisku szkolnym i zostali ustawieni tak, aby stworzyć kształt serca. Widok był imponujący, zwłaszcza gdy dron unosił się w powietrzu, aby uwiecznić ten moment na wspólnym zdjęciu, które miało być symbolem jedności i miłości do czytania.

A później przyszedł czas na belgijkę, którą zatańczyli wszyscy uczniowie.

Po krótkim odpoczynku uczniowie udali się na „Spacer Serc", podczas którego rozdawano ulotki informacyjne zachęcające do czytania i promujące ideę akcji.

Po powrocie na boisko wszyscy zorganizowali piknik – był to czas pełen radości i wspólnych rozmów, które dopełniły atmosferę tego wyjątkowego dnia.

Klasa 3a zabrała nas do niezwykłego gabinetu kardiologa gdzie wysłuchaliśmy „Dialogu od serca”. I teraz już wiemy jak ważne jest wsłuchanie się we własne serce, które czasami puka w rytmie cha-cha.

Kolejnym etapem było głośne czytanie wybranych fragmentów tekstów przez uczniów każdej klasy. Od najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej po starszych licealistów - wszyscy dzielili się swoją pasją do literatury.

Podsumowując, akcja „Czytamy z Sercem" nie tylko zachęciła do czytania, ale również zintegrowała społeczność szkolną. To wydarzenie pokazało, że czytanie to nie tylko indywidualna przyjemność, ale także wspólna pasja, która buduje silne więzi i inspiruje do nowych odkryć literackich.

"Czytamy z sercem" - relacja

Utworzono dnia 01.10.2023, 22:06