Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

Utworzono dnia 05.03.2024

Z okazji Dnia Języka Ojczystego, uczniowie klasy pierwszej wypisali wyrazy, które kojarzą się z miłością. Wyrazy zostały wypisane alfabetycznie, ponieważ, symbolizują zamiłowanie i szacunek do języka polskiego.

W klasie drugiej odbył się Klasowy Konkurs Pięknego Czytania. Konkurs miał na celu doskonalenie umiejętności pięknego czytania, propagowanie literatury dziecięcej, rozbudzanie wrażliwości uczniów na piękno języka ojczystego oraz poszukiwanie talentów wśród uczniów.

Z miłości do języka polskiego i pasji do czytania klasa 3A uczestniczyła w zajęciach rozwijających czytelnictwo, poszerzała wiadomości o sławnych ludziach tj. Wisławie Szymborskiej i Adamie Mickiewiczu. Uczniowie przygotowali lapbooki, które stanowią piękną ozdobę korytarza szkolnego. Trzecioklasiści brali udział w grach zespołowych rozwijających myśleni, poprawne pisanie i mówienie tj. kalambury, memory, łamańce językowe i quizy. Klasa trzecia uczestniczyła również w konkursie ortograficznym i czytania. Wyróżnione osoby dostały piękne medale a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Klasa 3B poszukiwała synonimów słowa określającego nasz język ojczysty.

Uczniowie klas 4-7 zmierzyli się z dyktandem ortograficznym.

Uczniowie liceum rozwiązywali test leksykalno-gramatyczny.

Długo oczekiwana prezentacja wydarzeń związanych z obchodami Dnia Języka Ojczystego w naszej szkolnej społeczności.
Aby zobaczyć prezentację kliknij poniższy obrazek.