Dzień Kubusia Puchatka

Utworzono dnia 18.01.2024

Dziś, 18 stycznia, w 142 rocznicę urodzin brytyjskiego pisarza Alana Alexandra Milne’a obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 przygotowali wystawę portretów Kubusia - inspiracją dla ich prac były perypetie głównego bohatera książki i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu.

Warto wiedzieć, że pierwsze opowiadanie o Kubusiu Puchatku napisał A.A. Milne dla swojego syna Christophera, a wzorem stał się jego pluszowy miś o imieniu Edward. Książka została opublikowana w 1926 roku i szybko zdobyła ogromną popularność stając się ikoną literatury dziecięcej. Dzięki postaciom takim jak Kubuś, Prosiaczek, Kłapouchy i Tygrysek, dzieci uczą się o przyjaźni, empatii i szacunku do innych.

Dzień Kubusia Puchatka

Utworzono dnia 18.01.2024, 17:59