Klasa 1. pierwszy raz w bibliotece

Utworzono dnia 28.01.2024

"Pierwsze spotkanie z biblioteką to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka".
 Kuklewicz

Nic więc dziwnego, że pierwsza wizyta przyszłych czytelników z klasy 1, która odbyła się 25 stycznia 2024 roku była dla nich ogromnym przeżyciem. Wszystko zaczęło się od pogadanki nauczyciela biblioteki, z której uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Uczniowie zapoznali się również z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników oraz sposobem wypożyczania książek. Następnie każde z dzieci po raz pierwszy wypożyczyło książkę, którą wzięło do domu. Na koniec spotkania, każdy uczeń otrzymał na własność książkę pt. "Wnuczka antykwariusza". Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Klasa 1. pierwszy raz w bibliotece

Utworzono dnia 28.01.2024, 17:42