Księgomir w "Odblaskowej Szkole"

Utworzono dnia 16.10.2024

Nasz uroczy kocur Księgomir, którego wszyscy dobrze znacie z biblioteki, dołączył do ekipy „Odblaskowej Szkoły”. Wyposażony w elegancki odblask (tak, tak, nawet koty są już świadome jego mocy!) ruszył wraz z trzecioklasistkami na wyprawę do Biblioteki Pedagogicznej. Cel? Poszukiwanie książek o tematyce związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Bardzo miłe panie bibliotekarki szybko wyszukały dla nas ciekawe pozycje, a w jednej z nich znalazło się opowiadanie o … historii znaków drogowych. Niesamowite! Okazuje się, że pierwsze znaki drogowe stawiane były już w starożytnym Rzymie. Wiedzieliście o tym, że Rzymianie byli takimi pionierami bezpieczeństwa na drodze? Kto by pomyślał, prawda? Te i wiele innych ciekawostek znajdziecie w książce pt. „Historia komunikowania się”.

Uczniowie klasy 3 z zaciekawieniem przeglądali wypożyczone książki, każdy znalazł coś dla siebie i czytał z zainteresowaniem.

Księgomir w "Odblaskowej Szkole"

Utworzono dnia 16.10.2024, 20:53

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.