Młodzież XX LO uczestniczyła w szkolnej wyciecze na Węgry

Utworzono dnia 21.04.2024

W dniach 17 – 19 maja br. młodzież XX LO uczestniczyła w szkolnej wyciecze na Węgry, podczas której odwiedziła stolicę państwa Budapeszt oraz urokliwe miasteczko Szentendre. Pierwszego dnia licealiści zwiedzili w Budapeszcie Wzgórze Zamkowe, które zostało w całości wpisane na listę UNESCO, stąd też podziwiali panoramę miasta. Zobaczyli główną atrakcję wzgórza, jaką jest Zamek Królewski. Udali się również na spacer do znajdującego się w okolicach zamku zabytkowego kościoła Macieja – Budzińskiej Świątyni Koronacyjnej, Baszty Rybackiej i kościoła Marii Magdaleny.

Drugiego dnia młodzież kontynuowała zwiedzanie Budapesztu, odwiedziła m. in. budynek parlamentu, w którym podziwiała insygnia koronacyjne z koroną św. Stefana i Salę Posiedzeń - miejsce obrad węgierskiego Zgromadzenia Narodowego. Spacerując brzegami Dunaju dotarła pod pomnik Holocaustu „Buty na brzegu Dunaju”. Uczniowie mieli również okazję podziwiać Bazylikę św. Stefana. Kończąc zwiedzanie licealiści udali się na spacer reprezentacyjną Aleją Andrássyego prowadzącą do Placu Bohaterów. Po drodze wstąpili do Państwowej Opery Narodowej, gdzie podziwiali jej wnętrza. Drugi dzień zwiedzania zakończył się wieczornym zwiedzaniem Budapesztu. Spacerując brzegami Dunaju uczniowie podziwiali przepięknie oświetlone zabytki.

Trzeciego dnia wycieczki młodzież udała się na Wzgórze Gellerta, skąd na pożegnanie z Budapesztem podziwiała jego panoramę. Następnie licealiści udali się do urokliwego miasteczka Szentendre, gdzie spacerując wąskimi, krętymi uliczkami, pijąc kawę w kawiarenkach nad Dunajem zachwycali się śródziemnomorskim klimatem tego miejsca.

Młodzież XX LO uczestniczyła w szkolnej wyciecze na Węgry

Utworzono dnia 21.04.2024, 20:25