„Rozwijanie uzdolnień matematycznych w szkole podstawowej według koncepcji Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej” w klasie 1 - podsumowanie

Utworzono dnia 25.05.2023

Uczennice z klasy 1 w roku szkolnym 2022/2023 zrealizowały projekt edukacyjny pt. „Rozwijanie uzdolnień matematycznych w szkole podstawowej według koncepcji Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej” Koordynatorem realizacji projektu była p. Magdalena Drózd. Projekt opracowany został, aby wspomagać i wspierać dziecięce rozumowanie matematyczne. Podczas realizacji zadań związanych z projektem matematycznym, uczennice poznały praktyczną stronę królowej nauk. Dowiedziały się, że matematyka dosłownie nas „otacza”, gdyż można ją spotkać wszędzie, dlatego warto się jej uczyć. Tematem przewodnim cotygodniowych zajęć było inne zagadnienie i związane z nim zadania. Program zajęć obejmował następujące kręgi tematyczne:

1. Orientacja przestrzenna.
  2. Rytmy i rytmiczna organizacja czasu.
  3. Kształtowanie umiejętności liczenia obiektów
  4. Przyczyna i skutek. Przewidywanie następstw
  5. Klasyfikacja
  6. Aspekt kardynalny liczb i działania na zbiorach
  7. Aspekt porządkowy liczb
  8. Długość
  9. Mierzenie ilości płynu,
  10. Ważenie.
To był wspaniały czas, owocny w nowe wiadomości i moc doświadczeń.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.