Wycieczka klas 4, 6a i 6b do Muzeum Lizaka w Jaśle i Skansenu Archeologicznego "Karpacka Troja" w Trzcinicy

Utworzono dnia 29.04.2024

W piątek 26 kwietnia uczniowie klasy 4a, 6a i 6b udali się na wycieczkę do Muzeum Lizaka w Jaśle. Poznali tam etapy wytwarzania lizaka, zaznajomili się z historią jego powstania, mogli powąchać aromatów a na sam koniec uczestniczyli w warsztatach robienia własnego lizaka. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Skansenie Archeologicznym „Karpacka Troja” w Trzcinicy, gdzie uczniowie podzieleni na dwie grupy warsztatowe zwiedzali wystawę stałą wewnątrz, tworzyli wyroby garncarskie, zwiedzali skansen a także podziwiali znajdujące się tam zwierzęta. Piękna pogoda pozwoliła na wyjście na 44-metrową wieżę widokową, skąd roztaczał się przepiękny widok na okolicę. Emocji było tak wiele, że z chęcią zakończyli wizytę w skansenie oglądając krótki film opowiadający o pracy archeologów, o kolejnych etapach tworzenia skansenu a przede wszystkim o historii tego pięknego miejsca. Wrócili późnym popołudniem zmęczeni ale i usatysfakcjonowani z dobrze wykorzystanego czasu.

Utworzono dnia 29.04.2024, 20:39