Zasiłki szkolne o charakterze socjalnym

Utworzono dnia 04.09.2022

ZASIŁKI SZKOLNE O CHARAKTERZE SOCJALNYM

Zasiłek szkolny może być przyznany uczniom znajdujących się w przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego, zamieszkałym na terenie Miasta Tarnowa.

Pomoc materialna przysługuje uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, policealnych, słuchaczom kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych - do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia.

O zasiłek szkolny można się ubiegać w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia uzasadniającego przyznanie zasiłku.

Wniosek o przyznanie zasiłku szkolnego wraz załącznikami składa się w szkole, do której uczęszcza uczeń. Uczniowie zamieszkali na terenie Tarnowa, uczęszczający do szkół prowadzonych przez inne organy niż Gmina Miasta Tarnowa, wnioski składają w Wydziale Edukacji, ul. Mickiewicza 2.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Miasta Tarnowa http://bip.malopolska.pl/umtarnow/Article/get/id,900821.html