Warsztaty edukacyjno – kulinarne w ramach „Programu dla szkół”

Utworzono dnia 04.02.2024

We wtorek 30 stycznia 2024r. odbyły się w naszej szkole warsztaty edukacyjno – kulinarne. Warsztaty te były organizowane we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa w ramach „Programu dla szkół”. Zajęcia poprowadziła pani Katarzyna Rarus – doświadczony dietetyk. W warsztatach uczestniczyli uczniowie objęci „Programem dla szkół” – mleko, produkty mleczne, owoce i warzywa w szkole. Najpierw pani dietetyk zapoznała uczniów z zasadami prawidłowego komponowania pełnowartościowych posiłków a następnie przeprowadziła warsztaty kulinarne. Uczniowie własnoręcznie łączyli produkty w smaczne posiłki, które później degustowali. Na koniec uczniowie dostali „Zestawy do zakładania ogródka klasowego”. Warsztaty zachęciły uczniów do samodzielnego wykonywania zdrowych, pełnowartościowych posiłków i napojów.

Dziękujemy pani Katarzynie Rarus za ciekawe zajęcia!

Warsztaty edukacyjno – kulinarne w ramach „Programu dla szkół”

Utworzono dnia 05.02.2024, 22:04