Wolontariat z ZSO 6 współpracuje z Fundacją Kromka Chleba w Tarnowie

Utworzono dnia 18.10.2022

Niezmiernie nam miło poinformować, że nasza szkoła również w tym roku szkolnym podjęła współpracę z Fundacją Kromka Chleba w Tarnowie. Fundacja niesie pomoc osobom nieuleczalnie chorym i wspiera ich rodziny. Nasi przedstawiciele wzięli udział w konferencji prasowej, która odbyła się 11 października br. o godzinie 10 na terenie budowanego hospicjum Via Spei. Honorowym gościem spotkania była Pani Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty. Podczas spotkania uczniowie z terenu Tarnowa i powiatu tarnowskiego zasadzili na terenie zieleńca wokół hospicjum tulipany. Tego dnia oficjalnie inaugurowano akcję- pilotaż kampanii edukacyjno-charytatywnej na rzecz opieki paliatywnej i hospicyjnej. My również włączamy się w tę akcję. Szczegóły już wkrótce... a więcej informacji o samej konferencji znajdziecie tutaj: